Fabio Quartararo osigurao je svoju treću uzastopnu poziciju pole u Silverstoneu, ali vjeruje da njegova Yamaha još nije spremna izazvati pobjedu.
I tri! Fabio Quartararo Otišao je u svoj treći pole u nizu nakon što su se osigurali u Jerezu i Le Mansu. Kao i u posljednje dvije Grand Prix utrke, pokazao je svoju brzinu tijekom svih sesija, završivši na sedmom mjestu u FP1 i drugom u FP2, prije nego što je jutros postavio najbrže vrijeme u FP2. Još jednom je, u posljednjim minutama, svrgnuo Marca Márqueza, pokazavši tako svoj potencijal kao jedan od favorita za Q2.
Na prvoj utrci, Francuz je završio na drugom mjestu iza Márqueza, ali se brzo oporavio, ponovno izlazeći kako bi postavio savršen krug. U međuvremenu, Španac je pogriješio tijekom svog posljednjeg kruga, što je spriječilo poboljšanje rezultata, dok su Álex Márquez i Francesco Bagnaia završili prvi red, gurnuvši #93 na četvrto mjesto.
Tromjesečno Još se ne smatra sposobnim konkurirati za pobjedu. “Čini se blizu, ali ostaje daleko.” izjavio je na mikrofonu MotoGP.com, svjestan svoje brzine u krugu, ali i onoga što Yamahi još uvijek nedostaje tijekom trajanja utrke.
“U jednom krugu znamo da počinjemo biti stvarno, stvarno brzi, samopouzdanje koje imam na biciklu je sjajno, ali kad napravite nekoliko krugova zaredom, posebno ovdje s gumama, to je pomalo kritično”, nastavio je. “Osjećam se dobro, dobro napredujemo. Naravno, cilj ostaje približiti se i približiti se utrci. Vidimo da u kvalifikacijama postajemo stvarno, stvarno brzi, tako da je sljedeći cilj biti bliže u sprintu, a zatim bliže u dugoj utrci.”
Rezultati kvalifikacija na britanskom liječniku opće prakse ::
Fotograf i rangiranje: MotoGP.com