Pecco Bagnaia zabljesnuo na početku vikenda San Marino i Rimini Riviera Grand Prix
Pecco Bagnaia, trostruki svjetski prvak u MotoGP-u, svoj je vikend u Misanu započeo na najbolji mogući način, osiguravši prvo mjesto u prekvalifikaciji. Ispratio ga je niz renomiranih rivala, uključujući Marca Marqueza, Jorgea Martina, Franca Morbidellija i Enea Bastianinija.
Bagnaia je s ponosom istaknuo: “Bili smo vrlo brzi. Već sam poboljšao svoje kvalifikacijsko vrijeme u odnosu na prošlu godinu.” Ova promjena donosi mu olakšanje. “Ove godine bol je lakše upravljati nego prije godinu dana, iako su mi ovaj put više ramena nego noge koje mi stvaraju probleme.”
On se također osvrnuo na uvjete na stazi: “Ima još puno posla. Ovdje je standardno stisak, dok je u Aragonu bilo poput vožnje na pijesku. Jutros smo bili brzo odmah, što se ne događa na svim stazama.” Spominje promjene u gumama, “Pirelli se koristio od ove godine u Moto2, a Moto3 ostavlja više gume, tako još stiska.”
Pecco Bagnaia predviđa žestoku borbu za pobjedu
“Mislim da će borba za pobjedu biti između Martina, Marqueza i mene.” rekli su Bagnaia. Njegova iskustva iz Aragona bila su suprotna: “Nažalost, nikad mi nije bilo ugodno. Sve što bi moglo poći po zlu, učinilo se. Ovdje je sve išlo kako je planirano, i osjećao sam se dobro od početka.”
O svojim rivala, Bagnaia je dodao: “Marc Marquez bio je odmah jak, i njegova pobjeda u Aragonu dala mu je puno motivacije. Oduvijek je bio brz ovdje. S druge strane, Bastianini i Morbidelli također su bili vrlo brzi. Želio bih Bitka s Eneom, jer je to uvijek posebna borba između nas dvojice.”
Ovaj vikend očekuje se intenzivna borba, dok Bagnaia nastoji iskoristiti prednost domaćeg terena.
Ovo definitivno zaslužuje aplauz 👏
Bolno, modrica, ali najbrži u petak kod kuće! 🔥
Posao obavljen s najboljim počastima od @Peccobagnaia
????#Sanmarinogp
🇸🇲 pic.twitter.com/mqt1h1mx7k– MotoGP @ 🏁 (@MoTogp) 6. rujna 2024
MotoGP, Misano J1: Rangiranje