Prvi dan vožnje završen je u posljednjem tjednu F1 testiranja, a 21 od 22 vozača izašlo je na stazu u Bahreinu.
Jutarnje sesije obično su prilika za vozače da testiraju svoje automobile u optimalnim uvjetima, a na vrhu poretka bio je Charles Leclerc iz Ferrarija. Njegovo vrijeme brzo je nadmašio George Russell iz Mercedesa, pokazujući tako snažnu konkurenciju među timovima.
F1 rezultati 4. dana Bahrein F1 2026 testiranja pred sezonu
Želite više pokrivenosti PlanetF1.com? Dodajte nas kao preferirani izvor na Googleu na svoj popis favorita za vijesti kojima možete vjerovati
Četvrti dan F1 testiranja u Bahreinu bio je od ključne važnosti za sve timove, jer se nastavljaju finese u radu automobila kako bi se osigurala uspješna sezona. Većina timova iskoristila je svoja vozila kako bi isprobali različite komponente i strategije.
Što se tiče vozača, najveći izazov ovog dana bio je Isack Hadjar iz Red Bulla koji je proveo cijeli dan za volanom. Iako mu jutarnje kolo nije donijelo mnogo rezultata s 13 krugova, posljepodne je nastojao nadoknaditi izgubljeno vrijeme. Ova vrsta izazova u testiranjima pokazuje koliko je bitno za timove i vozače da se usmjere na pouzdanost automobila prije početka sezone.
Više tema za razgovor kako se F1 testiranje nastavlja
Aston Martin je imao svoje probleme s novim koncernom Honda PU, što je dodatno otežalo situaciju. Naime, tim je morao prekinuti vožnju zbog problema s motorom, što otvara pitanja o dugoročnoj pouzdanosti novog pogonskog sklopa. Određene spekulacije o mogućoj adaptaciji tima s novim motorom također su tema među novinarima i obožavateljima.
U međuvremenu, Ferrari i Lewis Hamilton proveli su značajan dio vremena u boksu, no na kraju su uspjeli napraviti nekoliko značajnih krugova. To daje naslutiti da timovi možda kriju svoje prave brzine do prvih utrka.
Oscar Piastri iz McLarena odvezao je jedan od najboljih krugova s vremenom 1:33.469, čime je zasjenio Leclerca i Georgea Russella koji su također završili na visokom mjestu. Time se potvrđuje da su momčadi poput McLarena i Ferrarija spremne za jaku sezonu.
U posljednjih 10 minuta testiranja isproban je novi startni sustav koji uključuje dodatno upozorenje od pet sekundi prije nego što se upale svjetla. Ovaj sustav bi mogao donijeti dodatne izazove vozačima, ali i mogućnosti za strateške mane uvodima prve utrke.
F1 rezultati: Bahrein predsezonski test: 4. dan
- 1. George Russell Mercedes 1:33.459 (76 krugova)
- 2. Oscar Piastri McLaren +0,010 (70 djece)
- 3. Charles Leclerc Ferrari +0,280 (70 krugova)
- 4. Lando Norris McLaren +0,593 (54 djece)
- 5. Kimi Antonelli Mercedes +0,699 (69 krugova)
- 6. Isaac Hadjar Red Bull +0,801 (66 krugova)
- 7. Lewis Hamilton Ferrari +0,840 (44 kruga)
- 8. Carlos Sainz Williams +1,654 (56 krugova)
- 9. Franco Colapinto Alpine +1,795 (60 krugova)
- 10. Gabriel Bortoleto Audi +1.804 (71 dijete)
- 11. Alex Albon Williams +2.231 (55 krugova)
- 12. Liam Lawson Racing Bulls +2,294 (61 krug)
- 13. Ollie Bearman Haas +2,319 (42 kruga)
- 14. Pierre Gasly Alpine +2,439 (61 krug)
- 15. Lance Stroll Aston Martin +2.515 (26 krugova)
- 16. Esteban Ocon Haas +2,959 (65 krugova)
- 17. Fernando Alonso Aston Martin +3.077 (28 krugova)
- 18. Nico Hulkenberg Audi +3.282 (49 djece)
- 19. Arvid Lindblad Racing Bulls +3,310 (75 krugova)
- 20. Valtteri Bottas Cadillac +3,339 (35 krugova)
- 21. Sergio Perez Cadillac +4,732 (24 kruga)
Želite prvi saznati ekskluzivne informacije iz F1 paddocka? Pridružite se našem kanalu za emitiranje na WhatsAppu kako biste saznali najnovija događanja od našeg tima akreditiranih novinara.
Također se možete pretplatiti na YouTube kanal PlanetF1 za ekskluzivne značajke, čuti naše novinare iz paddocka s pričama iz srca Formule 1 i još mnogo toga!
Pročitajte sljedeće: Komisija F1 smatra da ‘nisu potrebne neposredne velike promjene’ zbog rasprave o regulativi

















