Marc Marquez, vozač tima Ducati Lenovo, nastavlja svoj put prema osvajaju naslova 2025. godine nakon impresivne pobjede na utrci u Aragonu. Ova pobjeda donijela mu je vodstvo od 32 boda u prvenstvu, dok su se na podijumu pridružili njegovi suigrači, Alex Marquez iz BK8 Gresini Racinga i Pecco Bagnaia iz istog tima. Aragon je još jednom bio domaćin uzbudljive utrke, koja je izazvala mnogo razgovora i rasprava.
“Izgubili smo bodove, ali stekli smo samopouzdanje”
Pecco Bagnaia je nakon nekoliko teških nastupa došao do trećeg mjesta, što je podiglo njegovo samopouzdanje. Navodeći promjene na svom motociklu, posebno novu strategiju s kočnicama, Bagnaia je izjavio: “Sretniji sam za ovo treće mjesto od ostalih rezultata koje smo učinili u prošlosti.” Ova izjava odražava njegovo zadovoljstvo postignućem, unatoč nedavnim neuspjesima.
Bagnaia je dodao: “Upravo smo promijenili disk bicikla. To je nešto što nikad nismo učinili u prošlosti.” Ova promjena, prema njegovim riječima, omogućila mu je bolju kontrolu i smanjenje kočenja, što je rezultiralo boljim vremenima krugova. Osim toga, istaknuo je važnost povratka na postolje: “Izgubili smo bodove, ali stekli smo samopouzdanje.”
“Počeo sam razmišljati o toj pogrešci”
Marc Marquez je na GP-u Aragon pokazao klasu. Njegova sposobnost vođenja svake sesije i svakog kruga utrke bila je impresivna. Iako je izgledao smireno, priznao je da su prošli neuspjesi počeli utjecati na njegovu fokusiranost: “Ako se želimo boriti za prvenstvo, ne možemo imati vikend na kojem ponavljamo pogreške.” Ove riječi otkrivaju pritisak koji osjeća kao vođa prvenstva.
Marquez je također istaknuo emocionalnu vrijednost nastupa u blizini svoje kuće: “Upravo sam uživao u tom posljednjem krugu.” Njegovo zadovoljstvo dijeljenjem podija s bratom Alexom naglašava bliskost obitelji. “Danas smo uspjeli zajedno proslaviti.” Ova izjava pobija mit o rivalitetu između braće, pokazujući da obitelj ostaje na prvome mjestu.
“Bila je to zabavna borba”
Još jedno uzbudljivo natjecanje odvijalo se između Franca Morbidellija i Fermin Aldeguera, dok su se borili za peto mjesto. Morbidelli, vozač Pertamina Enduro VR46 Racing Teama, kroz različite izazove uspio je završiti ispred Aldeguera. “Bila je to stvarno lijepa borba,” izjavio je Morbidelli, dok je priznao da se osjećao ugroženo nekoliko puta tijekom utrke.
Aldeguer, koji je također bio ponosan na svoj nastup, izjavio je: “Nisam 100% sretan, ali nismo dobili najbolji početak.” Njihova borba prikazuje uzbuđenje i konkurenciju u sredini poretka tijekom utrke, što dodatno obogaćuje spektakl za gledatelje.
“Nikad nisam bio zadovoljan sedmom”
Joan Mir, vozač HRC-a, ostvario je svoj najbolji rezultat otkako je započeo sezonu, završivši na sedmom mjestu. “Nikada nisam bio zadovoljan sedmom pozicijom tijekom karijere,” rekao je Mir, dodajući da je konačno zadovoljan napretkom koji njegov tim postiže. Njegove riječi otkrivaju izazove s kojima se suočavao tokom sezone i radost zbog povratka u borbu.
Mir je završio s riječima motivacije: “Moramo nastaviti gurati, puno smo bliže nego prošle godine.” Ova izjava sugerira da, iako postoji prostor za poboljšanje, on ostaje optimističan i fokusiran na buduće utrke.