• Impressum
  • About
  • Contact
  • Join Us
  • Privacy Policy
  • Terms
  • Marketing i oglašavanje
Tuesday, February 24, 2026
  • Login
  • POČETNA
  • FORMULA 1
    • Vijesti
    • FORMULA E
    • Poredak timova
    • Poredak vozača
  • RALLY
    • ERC
    • Vijesti
    • HR Rally
    • WRC
  • TOURING
    • Vijesti
    • HR Krug
    • NASCAR
    • V 8
    • WTCC
  • HILLCLIMB
    • EHC
    • HR Brdo
    • Pikes peak
    • Vijesti
  • MOTO GP
    • Poredak
    • Vijesti
  • OFF ROAD
    • Vijesti
    • Dakar
    • HR offroad
    • RALLY RAID
    • RALLYCROSS
  • DRIFT
  • LIFESTYLE
No Result
View All Result
MotorsportHR
  • POČETNA
  • FORMULA 1
    • Vijesti
    • FORMULA E
    • Poredak timova
    • Poredak vozača
  • RALLY
    • ERC
    • Vijesti
    • HR Rally
    • WRC
  • TOURING
    • Vijesti
    • HR Krug
    • NASCAR
    • V 8
    • WTCC
  • HILLCLIMB
    • EHC
    • HR Brdo
    • Pikes peak
    • Vijesti
  • MOTO GP
    • Poredak
    • Vijesti
  • OFF ROAD
    • Vijesti
    • Dakar
    • HR offroad
    • RALLY RAID
    • RALLYCROSS
  • DRIFT
  • LIFESTYLE
No Result
View All Result
MotorsportHR
No Result
View All Result
Home RALLY HR Rally

8. Rally Day Two Castles – Due Castelli – Rally vikend pun uzbuđenja

24/02/2026
in HR Rally
0 0
0
8. Rally Day Two Castles – Due Castelli – Rally vikend pun uzbuđenja
Share on FacebookShare on Twitter

Iza nas je još jedan uzbudljiv i napet vikend na 8. izdanju Rally Day Two Castles – Due Castelli, ispunjen adrenalinom, vrhunskom vožnjom i borbom za svaku sekundu.

Talijanske posade osvojile su pobjedničko postolje, potvrdivši svoju brzinu i vrhunsku pripremljenost. Najbrža je bila posada Filippo Epis i Andrea Prizzon u Škodi Fabiji R5 i i zasluženo ispila šampanjac na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja. Drugo mjesto zauzela je posada Paolo Maria Tosetto i Giorgia Maria Tosseto u Ford Fiesti Rally3, dok se za treće mjesto ukupnog poretka izborila posada Tullio Luigi Versace i Eneo Giatti u Škodi Fabiji RS Rally2. Najbrža hrvatska posada Eris Marotti i Aleksandra Devunić u Škoda Fabia R5, završila je na odličnom 4. mjestu ukupnog poretka.

Filippo Epis – Andrea Prizzon (Škoda Fabia R5)

 

Od pitoresktnog Limskog kanala do povijesnih zidina Dvigrada i Barata

Osmo izdanje međunarodnog Rally day Two Castles – Due Castelli ponovo se odvijalo se na području šireg okruženja Kanfanara, točnije, od pitoresktnog Limskog kanala do povijesnih zidina Dvigrada i Barata.
Uspješnu organizaciju potpisuju Autoklub „Poreč Motorsport“, uz suorganizatora AKORK „Skok racing 1993“ iz Višnjana.

Na startnoj listi osmog izdanja Rally Day Two Castles – Due Castelli našlo se 103 posada iz čak osam zemalja: Italije, Latvije, Slovenije, Njemačke, Srbije, Češke, Francuske i Hrvatske. 

Paolo Maria Tosetto - Giorgia Maria Tosseto (Ford Fiesti Rally3)

Paolo Maria Tosetto – Giorgia Maria Tosseto (Ford Fiesta Rally3)

Od početka napetost u zraku

Petak, 20. 02., bio rezerviran za administrativni dio, a navečer je održan ceremonijalni start. Već tada mogla se osjetiti napetost u zraku, svi su s uzbuđenjem čekali prve trkaće kilometre.

U subotu, 21. 02., prema planu održan je Shakedown koje su posade iskoristile za isprobavanje i podešavanje svojih automobila. Prava akcija krenula je s prvim brzinskim ispitom u popodnevnim satima. Očekivano jedni od favorita, talijanska posada Adriano Scalcon i Silva Venchiarotti u Škodi Fabiji Rally 2 ostvarili su najbolji rezultat. Odmah za njima prvi brzinski ispit završile su još dvije talijanske posade Tullio Luigi Versace i Eneo Giatt u Škodi Fabiji RS Rally 2 i posada Matteo Bergamo i Silvia Visentin u Toyoti Yaris GR Rally 2. 

Nažalost, u silnoj želji za što boljim rezultatom, favoriti, posada sa startnim brojem 2 Adriano Scalcon i Silva Venchiarotti, najbrži u prvom krugu, doživjela je izlijetanje na drugom brzincu. Srećom sve je završilo bez posljedica, ali priča o dobrom rezultatu i pobjedničkom postolju tu je završila. Subotnji dan završava ukupno 99 posada. Tri talijanske posade zauzele su prva tri mjesta. Na prvom posada Tullio Luigi Versace i Eneo Giatt, na drugom sa zaostatkom od 1,8 sekundi posada Matteo Bergamo i Silvia Visentin, dok je na trećem mjestu dan završila posada Gabriele Camoagnoli i Nicola Arena u Hyundaiju I20 N Rally2 sa zaostatkom od 5,6 sekundi za vodećim.

Eris Marotti i Aleksandra Devunić u Škoda Fabia R5

Eris Marotti – Aleksandra Devunić (Škoda Fabia R5)

Odlučujući dan s 8 brzinskih ispita, 8 prilika, 8 zamki

U nedjelju, 22. 02., je osvanuo lijepi sunčan dan, a mnogobrojna publika ispunila je mjesta uz stazu. Vozače je čekalo osam brzinskih ispita, osam prilika za dobar rezultat, ali i osam zamki koje treba savladati prije cilja. Ostvarena vremena su bila i na vrhu i po klasama vrlo blizu, što je nagovijestilo oštre borbe do samoga kraja. 

Posada sa startnim brojem jedan, Filippo Epis i Andrea Prizzon, oštro kreće već od prvih metara makadama. Već nakon drugog nedjeljnog, a četvrtog ukupno brzinskog ispita oštrim tempom izbijaju na vodeću poziciju koju su zadržali do samog kraja uzbudljivog vikenda. Koliko su bile uzbudljive borbe između prvih desetak posada i njihova izjednačenost u brzini pokazuju rezultati po brzinskim ispitima. Filippo Epis je bio najbrži na samo dva brzinska ispita od ukupno deset. Tri pobjede na brzinskim ispitima osvojila je posada Adriano Scalcon i Silva Venchiarotti, dok je posada Edoardo Bresolin i Alessio Angeli u Subaru Imprezi osvojila dva brzinska ispita. Najbrža vremena na pojedinačnim brzinskim ispitima upisale su još tri posade.

Vjekoslav Čičko uz suvozača Eugena Kokolića

Vjekoslav Čičko – Eugen Kokolić (Škoda Fabia)

Hrvatske posade

Najbrža hrvatska posada Eris Marotti sa suvozačicom Aleksandrom Devunić uz odlično četvrto mjesto ukupnog poretka upisala je i pobjedu na osmom brzinskom ispitu. U TOP20 upjelo se upisati nekoliko hrvatskih posada. Vjekoslav Čičko uz suvozača Eugena Kokolića završio je na 6. mjestu ukupnog poretka. Obožavatelji makadama Nenad Lončarić i Tajana Vojvodić Pinky u Subaru Imprezi STi zahtjevan rally vikend uspješno su završili na 12. mjestu ukupnog poretka. Odmah iza njih smjestili su se iskusni lisac Niko Pulić uz suvozača Simerona Jagića u Ford Fiesta Rally3 i odličan Nenad Hrvatin uz suvozača Hrvoja Filiplića u VW Golf 4 Motion. Još dvije hrvatske posade upisale su se u dvadeset najboljih. Posada Daniel Vojvodić i Filip Puzić u Mitsubishi Lanceru EVO III na sedamnaestom mjestu, te posada Rajan Gašparini i Bosiljko Čolak u BMW 328 na dvadesetom mjestu ukupnog poretka.

Niko Pulić uz suvozača Simerona Jagića u Ford Fiesta Rally3

Niko Pulić – Simeron Jagić (Ford Fiesta Rally3)

Bespoštedne borbe u klasama

Hrvatski vozači upisali su i uspješne rezultate po klasama u kojima su se vodile bespoštedne borbe za svaku sekundu. U Klasi 1 do pobjede je uspješno došla posada Toni i Marijan Vugrinec u Škodi Fabiji, dok su Sandi i Nensi Jugovac u Peugeotu 106 dojurili do drugog mjesta. U Klasi 3 treće mjesto osvojili su Igor Tomljanović uz suvozača Marka Šivaka u Ford Fiesti Rally4. Klasu 5 osvojila je posada Nenad Hrvatin i Hrvoje Filiplić u  VW Golf 4 Motion, a samo stepenicu niže završila je posada Krešimir Lakošeljac uz suvozačicu Klaru Juričić u VW Golfu. Pobjedničko postolje Klase 8 pripalo je hrvatskim posadama. Najbrži su bili Rajan Gašparini uz suvozača Bosiljka Čolaka u BMW 328. Ozren i Tara Vitezica u BMWu 320 i završili su samo jednu stepenicu niže, dok su Marin Petrić i Lana Sutlović u BMWu 325 osvojili treće mjesto ove klase. U Klasi 9 prva dva mjesta osvojile su domaće posade, Goran Blašković i Robert Šestan u Suzuki Proto na prvom mjestu i Erik Štefanić sa suvozačem Marinom Kontićem u Suzuki Vitari na drugom mjestu. 

Juniori na svakom natjecanju privlače posebnu pažnju. Ovaj rally vikend bio je uspješan za Matea Ivančića koji je osvojio drugo mjesto. Među Veteranima najbrži je bio Eris Marotti, a Nenad Lončarić uspješno je dojurio do trećeg mjesta.

Do cilja 8. Rally Day Two Castles – Due Castelli uspješno je došlo 75 posada, što nam govori koliko su makadamski rallyji zahtjevni, a svaki metar traži od posada maksimalnu predanost, koncentraciju i izdržljivost. 

Rally sezona započela je s makadamom, a sada će se dalje nastaviti s asfaltnim rallyjima. Slijedi nam 5. Quatro River Rally 2026. koji će se održati 28.-29. ožujka 2026. 

Tullio Luigi Versace i Eneo Giatti u Škodi Fabiji RS Rally2

Tullio Luigi Versace – Eneo Giatti (Škoda Fabia RS Rally2)

Gravel Rally Challenge

U sklopu 8. Rally daya Two Castles – Due Castelli nastavilo se i makadamsko prvenstvo Gravel Rally Challenge 2026 – GRC. Na drugoj stanici ovog prvenstva nastupilo je ukupno 31 posada, a do cilja su došle njih 27. Talijanska posada  Tullio Luigi Versace i Eneo Giatti u Škodi Fabiji RS Rally2 od samog početka zauzela je vodeću poziciju koju nisu ispuštali do kraja. Zasluženo, bili su najbrži na pet brzinskih ispita. Slijedeća dva mjesta zauzele su hrvatske posade. Eris Marotti i Aleksandra Devunić u Škodi Fabiji R5 osvojili su drugu stepenicu pobjedničkog postolja uz upisane čak dvije pobjede na brzinskim ispitima. Kao treća završila je posada Vjekoslav Čičko sa suvozačem Eugenom Kokolićem u Škodi Fabiji. 

Gravel Rally Challenge 2026. nastaviti će se u studenom u sklopu 16. Rally Showa Santa Domenica, dok će se završno natjecanje održati u prosincu na 5. Rally Showu Quadruvium 2026.

Tekst: Andrea Rastowsky

Foto: Matija Mikulec

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Trending
  • Comments
  • Latest
Nakon godinu dana agonije, HMS ima novog predsjednika

Nakon godinu dana agonije, HMS ima novog predsjednika

21/12/2025
Kriza u Hrvatskom motociklističkom savezu: Hitna akcija za spas motosporta u Hrvatskoj!

Kriza u Hrvatskom motociklističkom savezu: Hitna akcija za spas motosporta u Hrvatskoj!

27/07/2025
F1 Poredaj 2025: Ažurirani bodovi vozača i konstruktora, rezultati nove sezone Formule 1

F1 Poredaj 2025: Ažurirani bodovi vozača i konstruktora, rezultati nove sezone Formule 1

19/03/2025
Kako djeluje sustav bodovanja u F1: Bodovi za utrke i sprintere Formule 1

Kako djeluje sustav bodovanja u F1: Bodovi za utrke i sprintere Formule 1

21/03/2025
GAT: Sam Collinsova ispitivanja i prognoze za 2025. godinu

GAT: Sam Collinsova ispitivanja i prognoze za 2025. godinu

0
Viren i Isuru najbrži na usponu na brdo Eliyakanda drugu godinu zaredom

Viren i Isuru najbrži na usponu na brdo Eliyakanda drugu godinu zaredom

0
F1 predsezonsko testiranje 2025: Tko je postigao najbržu brzinu i tko je odvozio najviše krugova na testiranju u Bahreinu 2025. godine?

F1 predsezonsko testiranje 2025: Tko je postigao najbržu brzinu i tko je odvozio najviše krugova na testiranju u Bahreinu 2025. godine?

0
Kako je Marquez smanjio tlak u gumama

Kako je Marquez smanjio tlak u gumama

0
8. Rally Day Two Castles – Due Castelli – Rally vikend pun uzbuđenja

8. Rally Day Two Castles – Due Castelli – Rally vikend pun uzbuđenja

24/02/2026
Upoznajte Chrissie Beavis: izvanrednu suvozačicu reli vožnje Subaru WRX STI

Upoznajte Chrissie Beavis: izvanrednu suvozačicu reli vožnje Subaru WRX STI

24/02/2026
KAKO SE DOGODILO: Pratite 2026 DNSW Sydney Test Day – Repco Supercars Championship

KAKO SE DOGODILO: Pratite 2026 DNSW Sydney Test Day – Repco Supercars Championship

24/02/2026
F1 Fantasy je ponovno ovdje! Osnujte ligu i podignite zabavu Formule 1 s prijateljima i obitelji ove sezone.

F1 Fantasy je ponovno ovdje! Osnujte ligu i podignite zabavu Formule 1 s prijateljima i obitelji ove sezone.

24/02/2026

Recommended

8. Rally Day Two Castles – Due Castelli – Rally vikend pun uzbuđenja

8. Rally Day Two Castles – Due Castelli – Rally vikend pun uzbuđenja

24/02/2026
Upoznajte Chrissie Beavis: izvanrednu suvozačicu reli vožnje Subaru WRX STI

Upoznajte Chrissie Beavis: izvanrednu suvozačicu reli vožnje Subaru WRX STI

24/02/2026
KAKO SE DOGODILO: Pratite 2026 DNSW Sydney Test Day – Repco Supercars Championship

KAKO SE DOGODILO: Pratite 2026 DNSW Sydney Test Day – Repco Supercars Championship

24/02/2026
F1 Fantasy je ponovno ovdje! Osnujte ligu i podignite zabavu Formule 1 s prijateljima i obitelji ove sezone.

F1 Fantasy je ponovno ovdje! Osnujte ligu i podignite zabavu Formule 1 s prijateljima i obitelji ove sezone.

24/02/2026

About:

Dobrodošli na Motorsport.hr, vaš glavni izvor vijesti, analiza i uzbudljivih priča iz svijeta motosporta! Bez obzira jeste li strastveni obožavatelj, povremeni pratitelj ili sami sudjelujete u utrkama, ovdje ćete pronaći sve što vam je potrebno za dozu brzine i uzbuđenja
Najnovije vijesti i analize iz svih kutaka motosport svijeta.
Ekskluzivne priče i intervjue s vozačima, timovima i stručnjacima.

Najnovija ažuriranja

8. Rally Day Two Castles – Due Castelli – Rally vikend pun uzbuđenja

8. Rally Day Two Castles – Due Castelli – Rally vikend pun uzbuđenja

24/02/2026
0

Upoznajte Chrissie Beavis: izvanrednu suvozačicu reli vožnje Subaru WRX STI

Upoznajte Chrissie Beavis: izvanrednu suvozačicu reli vožnje Subaru WRX STI

24/02/2026
0

Popularna ažuriranja

Honda CRF1000 Afrika Twin (2017) – Pregled

Honda CRF1000 Afrika Twin (2017) – Pregled

03/04/2025
0

Irski rally vozač Craig Breen preminuo nakon nesreće na cesti u Hrvatskoj

Irski rally vozač Craig Breen preminuo nakon nesreće na cesti u Hrvatskoj

03/04/2025
0

  • Impressum
  • About
  • Contact
  • Join Us
  • Privacy Policy
  • Terms
  • Marketing i oglašavanje

© 2025 Motorsport.hr

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • POČETNA
  • FORMULA 1
    • Vijesti
    • FORMULA E
    • Poredak timova
    • Poredak vozača
  • RALLY
    • ERC
    • Vijesti
    • HR Rally
    • WRC
  • TOURING
    • Vijesti
    • HR Krug
    • NASCAR
    • V 8
    • WTCC
  • HILLCLIMB
    • EHC
    • HR Brdo
    • Pikes peak
    • Vijesti
  • MOTO GP
    • Poredak
    • Vijesti
  • OFF ROAD
    • Vijesti
    • Dakar
    • HR offroad
    • RALLY RAID
    • RALLYCROSS
  • DRIFT
  • LIFESTYLE

© 2025 Motorsport.hr